Korzystanie ze stron internetowaych.

  1. Zdarza sie, że łączymy się z Internetu tylko po to, abyw nim trochę "pobuszować" - rozglądamy się, licząc, że może znajdziemy coś ciekawszego. W wyniku takiego "surfowania" możemy dotrzeć do informacji, których się nie spodziewaliśmy.
  2. Wszyscy użytkownicy Internetu muszą być świadomi, że wśród stron WWW są takie, które mogą obrażać godność osobistą, być niezgodne z ogólnie przyjętymi normami moralnymi, zawierać informacje gorszące czy szerzące agresję. Internet nie jest przez nikogo cenzurowany (w szkołach dostęp do stron zawierających treści nieodpowiednie dla młodzieży powinien być zablokowany). Powinniśmy dokonywać świadomego wyboru strony, którą czytamy lub oglądamy. Ta uwaga dotyczy nie tylko Internetu, lecz także innych mediów, np.czasopism, telewizji.
  3. Nie wszystkie materiały umieszczone w Internecie są poprawne. Niektóre mogą zawierać nieprawdziwe informacje lub błędy - także ortograficzne. Lepiej korzystać z oficjalnych portali edukacyjnych.
  4. Trwające wiele godzin "surfowanie po Internecie" można prowadzić do zacierania różnicy między rzeczywistością a fikcją. Należy odpowiednio dozować czas spędzany w Internecie.
  5. Nie wszystkie strony udostępniają informacje nieodpłatnie. Czasem pokazany jest tylko fragment informacji, a za pełną wersję trzeba zapłacić.
  6. Wiele stron WWW (nawet oficjalnych) jest źle zabezpieczonych. W związku z tym mogą paść ofiarą włamania i np. zostać zainfekowane tzw. złośliwymi oprogramowaniem (ang. malware)

Powrót